سابات صنعت شمال

کمپر کاروان ون

مراحل قدم به قدم تجهیز کمپر

قدم اول: انتخاب ماشین

اولین قدم برای داشتن یک کمپر مناسب و ایده آل انتخاب ماشین مورد نظر بر اساس نوع کاربری (نوع سفر) و ظرفیت تعداد نفرات آن می باشد. زیرا با افزایش تعداد نفرات، به امکانات بیشتر و به طبع آن به فضای بیشتر و وسیله نقلیه بزرگتری نیاز خواهید داشت.

انتخاب کمپر
پلان داخل کمپر

قدم دوم: طراحی اولیه فضای داخلی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به درستی اندازه گیری کنید. اندازه گیری در طراحی بسیار مهم است چرا که یک ذره اشتباه باعث بهم ریختن کل طراحی ون مسافرتی شما میشود. به منظور مدیریت بهتر فضای داخلی کمپر و افزایش کارایی آن، طراحی اولیه فضای داخلی آن جزء امور غیرقابل چشم پوشی می باشد. امروزه با گسترش این نوع سبک زندگی، داشتن یک خانه متحرک ایده آل جز مهم ترین دغدغه های علاقه مندان به کمپر می باشد. سابات صنعت شمال به علاقه مندان این سبک زندگی توصیه می کند که بر اساس نیازها و ظرفیت تعداد نفرات، حتماً طراحی های مختلفی از فضای داخلی کمپر را در نظر بگیرند تا بتوانند مزایا و معایب هر طرح را مورد بررسی قرار دهند.

قدم سوم: طراحی چیدمان داخلی کمپر

بعد از طراحی اولیه فضای داخلی و مشخص شدن اولویت های مورد نیاز شما، باید چیدمان داخلی آن را طراحی کنید. در این مرحله باید نوع مصالح مورد نیاز و دلخواه خود را بر اساس مزایا و معایب آنها مشخص نمایید. تا همکاران در بخش طراحی و تولید اقدامات لازم را انجام دهند. به عنوان مثال باید یک میز برای صرف وعده های غذایی خود در نظر بگیرید. این میز میتواند به صورت کشویی باز و بسته شود. اگر هوا بارانی باشد و جایی برای غذا خوردن نداشته باشید، می توانید داخل کاروان غذا بخورید.

طراحی داخلی
عایق بندی کمپر

قدم چهارم: عایق بندی اتاق ماشین

گرم نگه داشتن داخل ون کمپر خود در زمانی که هوا سرد است، سفر با یک کمپرون را به یک لذت مطلق تبدیل می کند. به همین دلیل است که عایق کمپرون بسیار مهم است.

اگر می خواهید در داخل کمپرون خود راحت بمانید، عایق بندی صحیح وسیله نقلیه تأثیر چشمگیری خواهد داشت. هنگامی که صحبت از حفظ گرما در داخل یا خارج می شود، عایق کاری یکی از مهم ترین مراحلی است که می توانید برای تبدیل کمپرون خود انجام دهید.

قدم پنجم: اجرای فنی فضای داخلی کمپر

مهم ترین قسمت تجهیز کمپر برش تخته ها بر اساس اندازه گیری ابعاد انجام شده، می باشد. اگر فکر می کنید نمی توانید با دقت لازم این کار را انجام دهید حتما از یک نجار حرفه ای کمک بگیرید. 

اگر برای ساخت کمپر مورد نظر از وسایل نقلیه ای استفاده خواهید کرد که بدون سقف می باشند در این مرحله باید سقف را بسازید.

سپس در همین مرحله اتصال قفسه ها در داخل کمپر صورت می گیرد. اگر مراحل اولیه یعنی اندازه گیری و برش چوب ها را به درستی انجام داده باشید میتوانید به راحتی آنها را در ون خود نصب کنید.

تجهیز کمپر