اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که قصد خرید ورق گالوانیزه رنگی را داشته باشید در انتخاب وسیله نقلیه برای حمل آن باید به ظرفیت ماشین و وزن بار توجه کنید.

ورق‌های گالوانیزه همان ورق‌های فولادی هستند که با لایه‌ای از روی (Zn) پوشش داده شده است. که برای بالا بردن مقاومت در برابر عوامل خورنده یا مرطوب به این نحو پوشش داده می شوند. در کشور عمده ورق های موجود در بازار را با غوطه ور کردن در حوضچه های گرم روی، گالوانیزه می شوند.

به جرم واحد حجم ماده، چگالی یا دانسیته گفته می شود. این مقدار در آلیاژها متفاوت است. چگالی آهن ۸۶/۷ و چگالی روی ۱۴/۷ گرم بر سانتی متر مکعب می‌باشد. از آنجایی که چگالی “روی” به چگالی آهن بسیار نزدیک است، می‌توان در فرمول وزنی ورق‌های گالوانیزه از اختلاف ناچیز بین چگالی‌ها صرف‌نظر کرد. از این‌رو می‌توان تنها چگالی آهن را درنظر گرفت.

وزن ورق آلات
آهنگالوانیزهآلومینیومورق رنگیاستیل
۷/۸۶۷/۸۶۲/۷۷/۸۷۷/۸
مسرویبرنجنیکلنقره
۸/۹۶۷/۱۴۱۲/۳۸/۹۰۱۰/۴۹
جدول چگالی فلزات

فرمول محاسبه وزن ورق آلات فلزی

بین ابعاد و وزن ورق گالوانیزه رابطه مستقیمی وجود دارد. برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه می توانید از فرمول زیر استفاده کنید.

چگالی ورق * ضخامت (میلی متر) * طول ورق (متر) * عرض ورق (متر) = وزن ورق (کیلوگرم)

ردیفعرض (متر)طول (متر)ضخامت (میلی متر)وزن (کیلوگرم)
۱۱۱۰/۲۱/۵۷۰
۲۱۱۰/۳۲/۳۵۵
۳۱۱۰/۴۳/۱۴۰
۴۱۱۰/۵۳/۹۲۵
۵۱۱۰/۶۴/۷۱۰
۶۱۱۰/۷۵/۴۹۵
۷۱۱۰/۸۶/۲۸۰
۸۱۱۰/۹۷/۰۶۵
۹۱/۲۵۱۰/۲۱/۵۷۰
۱۰۱/۲۵۱۰/۳۲/۳۵۵
۱۱۱/۲۵۱۰/۴۳/۱۴۰
۱۲۱/۲۵۱۰/۵۳/۹۲۵
۱۳۱/۲۵۱۰/۶۴/۷۱۰
۱۴۱/۲۵۱۰/۷۵/۴۹۵
۱۵۱/۲۵۱۰/۸۶/۲۸۰
۱۶۱/۲۵۱۰/۹۷/۰۶۵
جدول وزن ورق آلات فلزی

سابات صنعت شمال به عنون تولید کننده انواع ساندویچ پانل، ورق گالوانیزه رنگی، کانکس و … با سالها تجربه می تواند اطمینان مواد، زمان تحویل کوتاه و پشتیبانی کامل، را در طول فرآیند سفارش تضمین کند.

جهت مشاوره رایگان می توانید از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. همچنین برای مشاهده ویدیو های آموزشی می توانید به صفحه آپارات شرکت سابات صنعت شمال، مراجعه کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 15 =